Під час реалізації влади в суспільстві існують різні види політичного наступництва. Відповідно до цього політична система постійно адаптується до нових соціальних цілей та створює нові інститути, що забезпечують канали зворотних зв’язків між урядом і населенням. У складно стратифікованому (політичному) суспільстві існують різні форми вирішення суперечностей. У точці біфуркації динаміки політичної системи такі механізми можуть виявитись недостатніми і стати причиною політичного конфлікту у формі революції, політичної кризи, реформи тощо.
Враховуючи викладене вище, вивчення навчальної дисципліни “Виборче право та регіональні еліти” передбачає не тільки ознайомлення здобувачів вищої освіти із основними поняттями та дефініціями одного з центральних інститутів сучасної демократії - виборчого права, такими як принципи виборчого права, його суб’єкти, співвідношення виборчих систем та зміст виборчого процесу. Також дана навчальна дисципліна охоплює предметом свого вивчення феномен політичних та інших еліт, їх генезу, емпіричний матеріал функціонування регіональних еліт, аналіз якого сприятиме критичному й неупередженому осмисленню здобувачами вищої освіти широкого спектру відповідної проблематики в Україні.
Отже, якісне вивчення навчальної дисципліни “Виборче право та регіональні еліти” надасть можливість здобувачам вищої освіти вільно оперувати систематизованими теоретичними знаннями у сфері виборчого права - стрижневого інституту сучасного конституціоналізму та демократії, орієнтуватись у системі міжнародних, європейських і вітчизняних нормативно-правових актів, а також набути вмінь та навичок відповідального, патріотичного громадянина України, який буде здатний брати активну учать у формуванні як регіональних так і загальнодержавних еліт різного призначення.
- Учитель: Олександр Куракін