Навчальна дисципліна «Енергетичне право» передбачає вивчення системи законодавства стосовно енергетичного права України, відповідних правових норм, організаційно-правових основ діяльності енергетики, державного управління в галузі енергетики, нагляду та правового регулювання діяльності в паливно-енергетичному комплексі, положень законодавства про альтернативні види палива.

Переваги вивчення дисципліни: під час вивчення дисципліни спеціальні фахові знання магістра в галузі електричної інженерії доповнюються знаннями з системи енергетичного законодавства України, вмінням аналізувати правові акти, що регулюють правовідносини в енергетичному секторі; навичками узагальнення судової практики, яка стосується енергетичного сектору України, здобуванням вмінь і навичок з використання законодавства у практичній роботі в сфері електричної інженерії.

 

Мета курсу полягає у:

– довершенні всебічного формування магістра з електричної інженерії шляхом доповнення спеціальних фахових знань знаннями з системи енергетичного законодавства України;

– розвитку вміння аналізувати правові акти, які регулюють правовідносини в енергетичному секторі;

– формуванні навичок з узагальнення судової практики, яка стосується енергетичного сектору України;

– здобуванні вмінь і навичок з використання законодавства у практичній роботі в сфері електричної інженерії;

– формуванні навичок самостійної роботи з правовими документами, необхідними для подальшого поглиблення й своєчасного оновлення професійних юридичних знань з енергетичного законодавства;

– формуванні правосвідомості і правової культури.

2. Компетентності та результати навчання, формування яких забезпечує вивчення дисципліни.

Фахові компетентності:

ФК 01. Здатність використовувати державну мову й сучасну правничу термінологію у професійній діяльності в галузі електричної інженерії.

ФК 02. Здатність аналізувати з позиції права складові різноманітних відносин в галузі електричної інженерії.

ФК 03. Здатність відстоювати та захищати права, свободи і законні інтереси учасників правовідносин в галузі електричної інженерії.

ФК 04. Здатність використовувати отримані знання під час прийняття рішень з питань застосування заходів юридичної відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері енергетичного права.

Програмні результати навчання:

ПРН 01. Використовувати державну мову й сучасну правничу термінологію у професійній діяльності в галузі електричної інженерії.

ПРН 02. Аналізувати з позиції права складові різноманітних відносин в галузі електричної інженерії.

ПРН 03. Відстоювати та захищати права, свободи і законні інтереси учасників правовідносин в галузі електричної інженерії.

ПРН 04. Використовувати отримані знання під час прийняття рішень з питань застосування заходів юридичної відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері енергетичного права.