Навчальна дисципліна «Інтелектуальні методи керування кіберфізичними системами» займає важливе місце в формуванні спеціалістів у галузі електроніки, автоматизації та електронних комунікацій. Курс присвячений вивченню сучасних підходів та методів до проєктування, аналізу і синтезу кіберфізичних систем. Основна увага зосереджена на дослідженні теоретичних аспектів побудови таких систем, а також практичному застосуванні методів конвертації знань в кіберфізичних системах. Курс охоплює вивчення методів штучного інтелекту таких як нечіткі контролери, нейронні мережи, генетичні алгоритми, кластерний аналіз, цифрова фільтрація, логічне програмування та інших для підвищення якості керування.
Після завершення курсу студенти зможуть розробляти, аналізувати й оптимізувати кіберфізичних систем.
Особливості та переваги курсу: при викладання теоретичної концепції використовуються авторські розробки; матеріал підкріплюється прикладами та лабораторними роботами; студенти освоюють програмні інструменти штучного інтелекту вбудовані в MATLAB, вивчають пакет програмування SWI Prolog.
Метою курсу " Інтелектуальні методи керування кіберфізичними системами» є надання студентам глибоких теоретичних знань та практичних навичок з проєктування, аналізу і синтезу систем керування кіберфізичних систем. Курс спрямований на формування у студентів здатності розуміти та застосовувати сучасні методи керування, засновані на знаннях для вирішення складних інженерних завдань у різних галузях техніки та науки.
У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувачі освіти повинні розвинути та вдосконалити такі компетентності:
Спеціальні компетентності.
СК1 Здатність здійснювати автоматизацію складних технологічних об’єктів та комплексів, створювати кіберфізичні системи на основі інтелектуальних методів управління та цифрових технологій з використанням баз даних, методів штучного інтелекту, робототехнічних та інтелектуальних мехатронних пристроїв.
СК6 Здатність застосовувати сучасні методи теорії автоматичного керування для розроблення автоматизованих систем управління технологічними процесами та об’єктами.
СК8 Здатність розробляти функціональну, технічну та інформаційну структуру комп’ютерно-інтегрованих систем управління організаційно-технологічними комплексами із застосуванням мережевих та інформаційних технологій, програмно-технічних керуючих комплексів, промислових контролерів, мехатронних компонентів, робототехнічних пристроїв та засобів людино- машинного інтерфейсу з урахуванням технологічних умов та вимог до управління виробництвом.
СК9 Здатність розробляти промислові мехатронні системи на основі концепції Industry 4.0.
СК11 Здатність розробляти і застосовувати елементи і технології SMART-виробництва
Очікувані результати навчання з дисципліни:
РН01 Створювати системи автоматизації, кіберфізичні виробництва на основі використання інтелектуальних методів управління, баз даних та баз знань, цифрових та мережевих технологій, робототехнічних та інтелектуальних мехатронних пристроїв.
РН06 Вільно спілкуватися державною та іноземною мовами усно і письмово для обговорення професійних проблем і результатів діяльності у сфері автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, презентації результатів досліджень та інноваційних проектів.
РН07 Аналізувати виробничо-технічні системи у певній галузі діяльності як об’єкти автоматизації і визначати стратегію їх автоматизації та цифрової трансформації.
РН08 Застосовувати сучасні математичні методи, методи теорії автоматичного керування, теорії надійності та системного аналізу для дослідження та створення систем автоматизації складними технологічними та організаційно-технічними об’єктами, кіберфізичних виробництв.
РН13 Розробляти промислові мехатронні системи на основі концепції Industry 4.0.
РН15 Розробляти і застосовувати елементи і технології SMART-виробництва.
- Teacher: Mikhailo Poliakov