Мета та завдання виробничої практики

Практика студентів-правоохоронців юридичного факультету Національного університету «Запорізька політехніка» (далі – НУ «Запорізька політехніка») є невід’ємною складовою частиною процесу підготовки фахівців в університеті, обов'язковим компонентом освітньої програми. Вона проводиться відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08 квітня 1993 р. № 93 (з наступними змінами) та Положення про проведення практики студентів НУ «Запорізька політехніка», затвердженого наказом ректора від 30 серпня 2019 року, а також Навчального плану юридичного факультету НУ «Запорізька політехніка». Останнім, зокрема, передбачені різні види практики, які проводяться на різних курсах.

На третьому, випускному курсі, також як на другому курсі, проводиться виробнича практика. Але ця практика сприяє формуванню тих професійних навичок, які необхідні випускнику-правоохоронцю для зайняття першої професійної посади. В її ході студенти намагаються закріплювати і поглиблювати теоретичні знання, одержані в процесі вивчення на другому курсі спеціальних навчальних дисциплін, спостерігаючи й аналізуючи насамперед різні сфери діяльності окремих правоохоронців-практиків або ж правоохоронних установ, виробляють уміння та навички, необхідні для здійснення правоохоронної діяльності.

Проходження практики студентом на відповідній базі практики може відбуватися як за ініціативою навчального закладу (на основі колективних договорів), так і за ініціативою студента, на підставі індивідуально укладеної угоди.

Метою виробничої практики на випускному курсі є закріплення отриманих студентами упродовж усього періоду навчання теоретичних знань шляхом формування професійних умінь та навичок, необхідних для виконання обов’язків за посадою за фахом.

Основними завданнями виробничої практики є:

– закріплення та поглиблення спеціальних теоретичних знань, отриманих студентами на випускному курсі;

– формування практичних вмінь та навичок правоохоронної діяльності шляхом здійснення конкретних дій в межах бази практики;

– набуття студентами професійного практичного досвіду з спеціальності та його використання в освоєнні навчальних дисциплін останнього року навчання.