Студентам варто вивчити саме цю вибіркову навчальну дисципліну, оскільки вона дає можливість осмислення проблем, процесів, тенденцій, нових викликів, що супроводжують роботу медіа в умовах воєнного часу; окреслює важливе коло питань правового, безпекового та морально-етичного плану діяльності журналістів під час війни.
Предметом вивчення вибіркової навчальної дисципліни є специфіка створення медійного контенту воєнної тематики, професійна діяльність журналістів в умовах повномасштабної війни в Україні.
Метою викладання навчальної дисципліни «Журналістика в умовах війни» є вироблення у студентів теоретичних орієнтирів, практичних навичок та основ підходу до аналізу воєнного дискурсу українських медіа в історичному контексті, явищ журналістської практики, специфіки діяльності журналістів у кризових ситуаціях, дослідження тематики публікацій, присвячених ключовим проблемам перебігу російсько-української війни, соціально-політичним проблемам стратегії держави в умовах воєнного часу.
Згідно з вимогами освітньо-професійної програми студенти повинні у результаті вивчення навчальної дисципліни отримати такі компетентності.
Загальні компетентності:
ЗК01. Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
ЗК05. Здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел.
ЗК08. Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня.
Фахові компетентності:
СК02. Здатність критично осмислювати проблеми у сфері журналістики та дотичні до них міждисциплінарні проблеми.
СК03. Здатність приймати ефективні рішення у сфері журналістики.
СК05. Здатність зрозуміло і недвозначно доносити власні висновки з питань журналістики, а також знання та пояснення, що їх обґрунтовують, до фахівців і нефахівців, зокрема до осіб, які навчаються.
Результати навчання, формування яких забезпечує вивчення дисципліни. Студент повинен уміти:
ПРН01. Приймати ефективні рішення з проблем журналістики, у тому числі в умовах багатокритеріальності, неповних чи суперечливих інформації та вимог.
ПРН05. Генерувати нові ідеї та використовувати сучасні технології під час створеннямедіапродуктів.
ПРН06. Оцінювати достовірність інформації та надійність джерел, ефективноопрацьовувати та використовувати інформацію для проведення наукових досліджень та практичної діяльності.
ПРН14. Здійснювати професійну діяльність у межах етичних і професійних стандартів,
керуватися принципами інформаційної безпеки, вміти застосовувати критичне мислення й технології медіааналізу в умовах інформаційних війн.
- Викладач: Панченко Світлана