Трансмісії автомобілів є нормативною дисципліною.
Метою дисципліни є формування у здобувачів вищої освіти знань і конструктивних принципів будови і функціонування агрегатів і механізмів трансмісій автомобілів.
Завдання дисциплини формування у здобувачів вищої освіти відповідних компетентностей згідно з освітньо-професійною програмою.
Під час вивчення дисципліни формуються наступні фахові компетентності:
– здатність продемонструвати знання і розуміння призначення і класифікацію стосовно зчеплень, гідротрансформаторів, коробок передач, роздавальних коробок, карданних передача, механізмів ведучих мостів у складі головної передачі і диференціалу, які включаються до складу механічних, гідромеханічних, гідро об’ємних та електромеханічних трансмісій;
– здатність продемонструвати знання і розуміння принципів будови і функціонування конструкцій, типові і оригінальні технічні рішення, які застосовуються у зчепленнях, коробках передача, карданних передачах, головних передача та диференціалах трансмісій колісних автомобілів, і за окремо гусеничних машин вітчизняного і закордонного машинобудування;
– здатність розуміти і враховувати тенденції розвитку конструкцій окремих складових частин трансмісій автомобілів;
– здатність здійснювати аналіз переваг й недоліків окремих складових частин трансмісій автомобілів та давати їм порівняльні оцінки;
– здатність демонструвати розуміння, у яких царинах можна використовувати інженерні знання, отриманні під час з’ясування передачі та трансформації параметрів потоку потужності, яка передається від двигуна до елементів рушія автомобілів.
Очікуваними результатами навчання дисципліни є отримання здобувачами вищої освіти системних знань та розумінь щодо застосування елементарних деталей машин, теорії машин та механізмів у механізмах і агрегатах трансмісії колісних та за окремо гусеничних транспортних засобів з метою забезпечення реалізації їх відповідних тягово-швидкісних властивостей при використанні за призначенням.
Дисципліна складається з двох змістових модулів. Під час занять розглядається навчальний матеріал за 6 темами лекційних занять та проводиться 9 лабораторних робіт. За підсумками вивчення дисципліни складається ексзамен.
- Викладач: Кубіч Вадим