Мета формування кваліфікованих спеціалістів здатних на рівні сучасних вимог держави протидіяти злочинності на користь національним інтересам України.

Завдання вивчення показників злочинності в Україні, її детермінантів, головних напрямків кримінологічних досліджень на сучасному етапі, кримінологічної характеристики окремих видів злочинності; вивчення нормативно-правових актів щодо попередження злочинності та застосування їх у практичній діяльності; опанування необхідною науково-методологічною базою, що забезпечує знання існуючих проблем кримінології, шляхів розв’язання спірних положень, самовдосконалення фахового рівня; формування досконалих навичок щодо прийняття обґрунтованих і законних рішень щодо попередження злочинності; розвиток правової свідомості як передумови для опанування національного законодавства; формування правової культури фахівця української держави в сфері правоохоронної діяльності, почуття відповідальності перед людиною, суспільством та державою.

У результаті вивчення навчальної дисципліни здобувач вищої освіти повинен отримати

інтегральну компетентність: здатність вирішувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері правоохоронної діяльності;

загальні компетентності: 

ЗК1. Здатність застосовувати знання у практичних ситуаціях.

ЗК2. Знання та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.

ЗК8. Здатність приймати обґрунтовані рішення.

фахові компетентності: 

СК6. Здатність у межах своєї компетенції забезпечувати законність та правопорядок, безпеку особи та суспільства, протидіяти нелегальній (незаконній) міграції, тероризму та торгівлі людьми, незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів.

СК10. Здатність до аналізу та оцінки причин, умов та факторів, що впливають на вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень.

СК11. Здатність визначати особу правопорушника, аналізувати кількісні та якісні показники злочинності.

СК18. Здатність вживати заходів з метою запобігання, виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень, усунення загроз життю та здоров’ю фізичних осіб і публічній безпеці, що виникли внаслідок учинення правопорушення.

Очікувані програмні результати навчання: 

PH16. Застосовувати превентивні та примусові заходи, спрямовані на усунення загроз життю та здоров’ю фізичних осіб, публічному (громадському) порядку та безпеці, майну, законним інтересам держави, які виникли (або можуть виникнути) внаслідок учинення кримінальних або адміністративних правопорушень.

PH17. Використовувати методи та засоби забезпечення публічної (громадської) безпеки та порядку, протидії злочинності, дотримуватися прав і свобод людини і громадянина, здійснювати заходи щодо попередження та припинення нелегальної (незаконної) міграції та інших загроз національній безпеці держави.

РН22. Оцінювати оперативну (бойову) обстановку, рівень потенційних загроз та викликів, прогнозувати їх розвиток, застосовувати тактичні методи превентивного та силового втручання для запобігання та припинення правопорушень, усунення загроз внутрішньому безпековому середовищу, державному суверенітету та територіальній цілісності держави, у тому числі у взаємодії з іншими уповноваженими на це органами та громадою.

РН23. Здійснювати заходи з виявлення, запобігання, припинення та документування правопорушень, пов’язаних зі збройною агресією рф проти України, через законодавче забезпечення прав і свобод громадян, які знаходяться на окупованих територіях, правове забезпечення протидії колабораціонізму, відновлення правосуддя, підвищення рівня сприйняття закону населенням.

Згідно з вимогами освітньо-професійної програми здобувачі вищої освіти повинні

знати:

1) фактори, що обумовлюють наявність існування у суспільстві злочинності, причинно-наслідкові комплекси, які породжують окремі види, групи злочинів і конкретні злочини;

2) кримінологічну характеристику злочинців;

3) методику проведення кримінологічних досліджень;

4) комплекс загальносуспільних заходів попередження злочинності та набір спеціально-кримінологічних способів і заходів профілактики по запобіганню злочинності;

вміти:

1) аналізувати рівень, структуру та динаміку злочинності в окремому регіоні;

2) виявляти причини й умови, що сприяють скоєнню конкретних злочинів;

3) організовувати та проводити кримінологічні дослідження на окремому об’єкті, території;

4) розробляти та реалізовувати різноманітні заходи з попередження злочинів.