Метою викладання дисципліни «Посередництво та торгівля в ЗЕД» є формування у студентів теоретичних знань і практичних навичок щодо сутності, механізмів та інструментарію посередництва та торгівлі у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Основними завданнями вивчення дисципліни «Посередництво та торгівля у сфері ЗЕД»  є формування системи знань про сутність, структуру, етапи і показники розвитку посередництва та торгівлі у сфері ЗЕД; з’ясування основних засад формування та розвитку системи регулювання міжнародної торгівлі на корпоративному, національному та наднаціональному рівнях; вивчення форм, видів і методів здійснення зовнішньоторговельних операцій; розуміння мотивів, передумов і форм виходу підприємства на зовнішні ринки; вивчення сутності та процесу укладання міжнародних контрактів купівлі-продажу; оволодіння знаннями про особливості ціноутворення при укладанні зовнішньоторговельних контрактів; вивчення сучасних форм, способів і засобів міжнародних розрахунків; дослідження ефективності торговельних операцій у сфері ЗЕД.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен отримати

загальні компетентності:

Здатність генерувати нові ідеї (креативність).

Здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу

Здатність мотивувати людей та рухатися до спільної мети.

Здатність спілкуватися з представниками інших професійних груп різного рівня (з експертами з інших галузей знань/видів економічної діяльності).

Здатність працювати в команді.

Здатність розробляти та управляти проектами.

Здатність проводити  дослідження на відповідному рівні.

Здатність реалізовувати інноваційні проекти.

фахові компетентності:

Здатність застосовувати науковий, аналітичний, методичний інструментарій для обґрунтування стратегії розвитку економічних суб’єктів та пов’язаних з цим управлінських рішень.

Здатність збирати, аналізувати та обробляти статистичні дані, науково-аналітичні матеріали, які необхідні для розв’язання комплексних економічних проблем, робити на їх основі обґрунтовані висновки.

Здатність формулювати професійні задачі в сфері економіки та розв’язувати їх, обираючи належні напрями і відповідні методи для їх розв’язання, беручи до уваги наявні ресурси.

Здатність обґрунтовувати управлінські рішення щодо ефективного розвитку суб’єктів господарювання.

Здатність оцінювати можливі ризики, соціально-економічні наслідки управлінських рішень.

Вміння застосовувати міжнародні норми у сфері технічного регулювання при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності