АНОТАЦІЯ ДО ДИСЦИПЛІНИ
Методологія наукових досліджень
Обсяг дисципліни: 3 кредити ECTS.
1. Стислий огляд дисципліни: розглядаються поняття про науку як систему знань, наукового дослідження як особливої сфери діяльності; загальна методологія наукової творчості, поняття про методи наукових досліджень, характеристика теоретичних та емпіричних методів досліджень. Подаються методики наукового дослідження, розглядаються особливості та вимоги стадій здійснення наукових досліджень, особливості планування та організація науково-дослідницької діяльності у ВНЗ. Подаються способи оформлення та апробації наукових досліджень. Значна увага приділяється науковим методам аналізу, синтезу та оптимізації та техніко-економічному обґрунтуванню прийнятих рішень.
2. Мета опанування дисципліни: є освоєння принципів вибору оптимальної методології наукового дослідження для успішного розв'язання поставленої задачі та/або проектування конкурентоспроможного технічного рішення.
3. Перелік компетенцій, яких набуває студент після опанування цієї дисципліни: Інтегральні та загальні компетентності: здатність розв’язувати складні задачі і проблеми у галузі професійної діяльності з мікро- та наносистемної техніки або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог, здатність спілкуватися державною мовою, здатність спілкуватися іноземними мовами, навички використання інформаційних і комунікаційних технологій, навички використання інформаційних і комунікаційних технологій, здатність до пошуку, оброблення та аналізу інформації з різних джерел; здатність генерувати нові ідеї (креативність); вміння виявляти, ставити та вирішувати проблеми.
фахові компетентності: здатність формулювати новизну та актуальність науково-дослідної роботи, вести наукову дискусію і викладати результати досліджень за заданою тематикою в сфері розробки та функціонування мікро- та наносистемної техніки; здатність використовувати інформаційні технології, методи інтелектуалізації та візуалізації, штучного інтелекту, хмарних розрахунків для дослідження та аналізу процесів в мікро- та наносистемній техніці; здатність демонструвати і використовувати знання про сучасні комп’ютерні та інформаційні технології та інструменти інженерних і наукових досліджень для розрахунків, обробки та аналізу даних, моделювання та оптимізації; здатність використовувати технічне обладнання й устаткування, системи прийняття рішень, програмні засоби та інструменти для проведення наукового експерименту та обробки результатів експериментальних досліджень; здатність використовувати сучасні друковані та електронні ресурси науково-технічної, довідникової та наукової інформації, в тому числі іноземних авторів для вирішення науково-практичних задач; здатність обирати оптимальні методи досліджень, модифікувати та адаптувати існуючі, розробляти нові методи досліджень відповідно до існуючих технічних засобів та формувати методику обробки результатів досліджень.
4. Сфера реалізації набутих компетенцій в майбутніх професіях: автоматизоване проектування приладів та пристроїв мікро- та наносистемної електронної техніки.
5. Взаємозв’язок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: ця дисципліна є синтетичним поєднанням наукових досліджень циклу фахової підготовки магістрантів спеціальності 152 «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» (освітня програма «Якість, стандартизація та сертифікація») та спеціальності 153 «Мікро- та наносистемна техніка» (освітня програма «Мікро- та наноелектронні прилади і пристрої») та є підготовкою для успішного написання та захисту магістерської випускної кваліфікаційної роботи (дипломного проектування).
6. Мова викладання: українська.
7. Лектор: Василенко О.В.
- Викладач: Василенко Ольга
- Викладач: Коротун Андрій