Обсяг дисципліни: кількість кредитів ЕСТS – 4,5.
1. Стислий опис дисципліни: при вивченні дисципліни розглядаються властивості та особливості використання аналогових і цифроаналогових інтегрованих мікросхем на сучасній елементній базі, які виконують функції операційних підсилювачів, компараторів і комутаторів, лінійних та імпульсних стабілізаторів напруги, джерел опорної напруги, пристроїв на реконфігурованих структурах; основна увага при вивченні дисципліни приділяється схемотехнічній реалізації аналогових функцій електронних пристроїв, схемам лінійного та нелінійного перетворення сигналів, сучасним спеціалізованим вимірювальним і широкосмуговим підсилювачам.
2. Мета опанування дисципліни «Аналогова схемотехніка» - ознайомлення з роботою аналогових пристроїв, їх властивостями, розвиток навичок побудови, досліджень, розрахунків аналогових схем, що складає основу майбутньої спеціальності; вивчення дисципліни надає базу для розуміння принципів побудови блоків ЕОМ та інших технічних засобів автоматики і керування, а також знайомить з можливостями пристосування аналогових пристроїв в мікроелектронній апаратурі.
3. Перелік компетенцій, яких набуває студент після опанування цієї дисципліни: здатність демонструвати та використовувати знання характеристик та параметрів аналогових електронних пристроїв; здатність до здійснення налагодження і дослідної перевірки аналогових приладів в лабораторних умовах і на об’єктах; здатність застосовувати стандартні методи розрахунку при конструюванні модулів, деталей та вузлів засобів електронної техніки; здатність використовувати сучасні інженерні та математичні пакети для створення моделей приладів і систем вимірювань; здатність демонструвати творчий та інноваційний потенціал в синтезі інженерних рішень і в розробці приладів технічного призначення; здатність приймати участь у виробництві мікро- та наносистемної техніки, а саме: керувати технологічним обладнанням, налагоджувати, проводити технічні випробування; здатність контролювати і діагностувати стан обладнання, виконувати профілактику, ремонт та технічне обслуговування мікро- та наносистемної техніки.
4. Сфера реалізації набутих компетенцій в майбутній професії: проектна, конструкторська, інженерна та науково-дослідницька діяльності.
5. Взаємозв`язок дисципліни з іншими дисциплінами навчального плану: фізика напівпровідників, твердотіла електроніка, аналіз електронних схем, програмування та алгоритмічні мови, моделювання в електроніці, цифрова схемотехніка.
6. Мова викладання: українська.
7. Лектор: старший викладач Нагорна Н. М.
- Учитель: Ніна Миколаївна Нагорна