Предметом вивчення навчальної дисципліни є системи захисту інформації. Їх проектування.
Міждисциплінарні зв’язки: ця дисципліна базується на знаннях, що одержані студентами у попередніх навчальних дисциплінах: «Фізика», «Основи теорії кіл, сигналів та процесів в системах технічного захисту інформації», «Методи та засоби технічного захисту інформації», «Технічні засоби охорони об'єктів», «Спеціальні вимірювання».
Мета викладання дисципліни
Метою вивчення дисципліни є засвоєння студентами основ проектування систем захисту інформації, а також принципів організації охорони спеціальних об’єктів.
Внаслідок вивчення дисципліни студенти повинні:
Знати основні положення політики безпеки об’єктів, принципи, за якими категоруються об’єкти, різновиди засобів виявлення порушників та каналів витоку інформації, а також організацію контролю доступу на об’єкт.
Вміти застосовувати отримані знання під час виконання курсової роботи з дисципліни, що вивчається, а також у дипломному проектуванні.
Перелік попередніх дисциплін, засвоєння котрих необхідно для вивчання даної дисципліни.
Дисципліни, що забезпечують вивчення цієї дисципліни: “Фізика”, „Комп’ютерна електроніка”, „Фізико-технічні методи захисту інформації”, „Основи інформаційної безпеки”, „Організаційно-технічні методи захисту інформації”, „Спеціальні вимірювання”.
Задачі вивчення дисципліни
Після вивчення дисципліни студенти повинні мати знання і придбати навички з таких питань:
· Основні положення концепції інформаційної безпеки об’єктів, що охороняються;
· Категорування об’єктів, що охороняються;
· Моделі порушників, шляхи їх проникнення на об’єкти;
· Класифікація технічних засобів охорони інформації і об’єктів;
· Структура, параметри і характеристики пристроїв та систем для збирання, обробки і документування інформації;
· Спеціальні методи захисту інформації у діапазонах радіочастот, інфрачервоному діапазоні та на системах і лініях зв’язку, обробки та передавання інформації, електроживлення
· Засоби виявлення порушників і каналів витоку інформації: радіохвильові і радіопроменеві; оптичні; сейсмічні; магнітометричні; охоронне телебачення; комбіновані засоби охорони.
· Системи і пристрої контролю доступу на об’єкти, що охороняються.
- Учитель: Сергій Лізунов