Сучасне суспільство, зорієнтоване на впровадження в життя гуманістичних ідей, духовне збагачення націй, потребує посиленої уваги до історії народів та їхніх культур. Рівень засвоєння духовних надбань світової культури позначається на світоглядних поглядах молодої гуманітарної еліти, її здатності до формування громадських переконань, високого рівня національної самосвідомості, патріотизму, толерантності. Як важлива складова гуманітарної підготовки майбутнього фахівця і один із суттєвих чинників осягнення духовної скарбниці, навчальна дисципліна «Культурологія» забезпечує реалізацію цих завдань, гуманізацію та гуманітаризацію сучасної вітчизняної освіти.
Оскільки сфера культури охоплює практично всі області людської діяльності, дисципліна «Культурологія» має комплексний предмет: вона потребує застосування філософських, історичних, етичних, естетичних, політичних, економічних, природничих знань, які складають світоглядну цілісність. Відповідно до такого підходу в межах курсу «Культурологія» культура вивчається в широкому соціальному контексті і в її історичному розвитку в зв’язку з довкіллям. Вивчення особливостей розвитку культури під впливом природного середовища, її вплив на зміни довкілля є важливим компонентом професійної підготовки будь-якого спеціаліста. Саме тому курс «Культурологія» є одним із базових серед гуманітарного циклу дисциплін. Інформація курсу полегшує процеси адаптації у фахових галузях і в сучасному суспільстві в цілому. Основний результат, якого мають досягти здобувачі вищої освіти в ході вивчення навчальної дисципліни, є створення теоретичного підґрунтя для світоглядної орієнтації здобувачів та сприяння всебічному моральному та естетичному розвиткові молоді. З метою активізації самостійної роботи програма містить семінарські заняття, а також перелік завдань для самостійної роботи. Для підсумкового контролю програмою курсу передбачено проведення заліку.
МЕТА, КОМПЕТЕНТНОСТІ та РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ
Метою курсу „Культурологія” є формування системи знань про закономірності культурного процесу, про культуру як унікальний феномен людства, надання уявлення про типологічні структури культури, особливості культурних епох та стилів, навчання культурологічному аналізу процесів та явищ.
Опанувавши цей курс, Ви зможете набути наступні загальні компетентності:
здатності аналізувати культуру як специфічний та унікальний феномен людства, розуміти специфіку розвитку матеріальної та духовної культури людських спільнот у певному конкретно-історичному періоді, їхні взаємозв'язки та взаємовпливи, логіку становлення, розвитку та занепаду світових цивілізацій та їх культур, оволодіти знаннями культурологічного змісту глобальних проблем, використовувати основні культурологічні теорії та знання у повсякденному житті.
Результати навчання, якими Ви оволодієте у результаті вивчення курсу:
оволодіти способами пізнання сутності культури, виявляти закони та механізми функціонування конкретних форм і сторін культури; виокремлювати особливості розвитку кожного періоду у становленні культурології як науки, оволодіти навичками розв'язання проблем соціокультурної динаміки, виявляти ментальний зміст культури, вміти користуватися культурними кодами та комунікаціями, застосовувати знання з культурології для визначення лінії особистої поведінки в їх історичній ретроспективі та перспективі
- Викладач: Бровко Борис
- Викладач: Васильчук Тетяна
- Викладач: Дєдков Микола
- Викладач: Мозуленко Дмитро
- Викладач: Сигида Галина
- Викладач: Спудка Ірина
- Викладач: Чоп Володимир
- Викладач: Чумаченко Ольга
- Викладач: Шаповалов Георгій